Nemnder og utvalg

Administrasjonsutvalget/partssammensatt utvalg 2023-2027

Som arbeidsgivers representanter til administrasjonsutvalget velges 3 medlemmer fra formannskapet: 

PartiNavnPersonlig vara
ApOrdfører Kristin LangtjernetVaraordfører Tommy Kristoffersen
SpGruppeleder Jon Olav RyenBente Fossum
FlGruppeleder Øyvind ØienBrit Kværness
Arbeidsmiljøutvalget
Kommunedirektør Malin WassdahlArbeidsgiverrepresentant
Enhetsleder HRO Kari Stina Hjerkinn RabbumArbeidsgiverrepresentant
Enhetsleder TLU Ole Håkon FlatøyArbeidsgiverrepresentant
HVO Anette StreitlienArbeidstakerrepresentant
Tillitsvalgt Ronny Bekken LarsenArbeidstakerrepresentant
Tillitsvalgt Sølvi NordengArbeidstakerrepresentant

 

Eiendomsskatt - Sakkyndig klagenemnd 2023-2027
  Vara 
LederReidar Morken1Frode Solly
NestlederEllen Randi S. Oldervik2Marita Nyheim
MedlemPer Svein Trondsgård  

 

Eiendomsskatt - Sakkyndig nemnd 2023-2027
LederJohannes Borgfjord1Solvår Brustad Lilleeng
NestlederMona Røsten2Hallgeir Odden
MedlemOve Meisal  

 

Eldrerådet 2023-2027
PartiNavnPersonlig vara
ApGunn Hilde VollGunn Iren Husem
Rødt/SpMarina PettersenBrit Lunder Husum
MedlemAslak KristiansenHarald Dalen
MedlemPer BlæsterdalenUnni Rustad
MedlemLiv Høstad ØyenMaria Vangen

 

Fjellstyret 2023-2027
PartiMedlemmerPersonlig vara
APBørge Røhjell, lederBjørnar Brendryen
APGunn Hilde VollSolvår Brustad Lilleeng
SPBård KjønsbergBjørge Plassen
SPAnne Eline StreitlienHans Oddvar Solli
FlBjørn Brendbakken, nestlederLars Eriksen

 

Utvalg 1: Helse, oppvekst og kultur 2023-2027
PartiNavnPersonlig vara
ApInger EnbergetElin Marie Kjøllestad Nyvoll
SpVemund Østby Brendryen, nestlederThomas Frankmo Tveråen
SPEven KvilvangAnne Eline Streitlien
RødtRonny Bekken Larsen, lederMarina Pettersen
FlLene Camilla Mariasdotter-UhlenMartine Falch Løfsgaard

 

Utvalg 2: Teknisk, landbruk og miljø 2023-2027
PartiNavnPersonlig vara
ApBjørnar BrendryenRolf Ulsletten
SPBård Kjønsberg, nestlederTore Muller
SpTonje JakobsenMette Eide
RødtHenning Bekken LarsenMarina Pettersen
FlBrit Kværness, lederJohan Haugland

 

Klagenemnd 2023-2027

Formannskapet velges som kommunens klagenemnd.

Kontrollutvalget 2023-2027
PartiMedlemVara
SpEgil Eide, lederBård Høisen Lohn (Sp)
FlFrode Brendryen, nestlederEllen Grete Kroken (Fl)
SpKollbjørn KjøllmoenBård Høisen Lohn (Sp)
ApGrete SkukkestadLiv Nymoen (Ap)
FlSusanne MüllerThor Christian Ripe Aastveit (Fl)

 

Redaksjonskomité FolldalsJul 2023-
Kirstine Prestmoen Tallerås
Arild Alander
Storm Øyen

 

Valgnemnd 2023-2027
ApOrdfører, Kristin Langtjernet
SpJon Olav Ryen
RødtRonny Bekken Larsen
SlØyvind Øien

 

Valgstyret 2023-2027

Formannskapet velges som valgstyre, med ordfører som leder og varaordfører som nestleder.

 

Villreinnemnder - representanter fra Folldal 2023-2027
Rondane og SølnklettenSolvår B. Lilleeng
Bjørn Brennbakken (vara)
Snøhetta og KnutshøBente Fossum
Runar Trondsgård (vara)

 

Viltnemnda

Formannskapet er valgt som viltnemnd.

Kontakt

Kristin Langtjernet
Ordfører
E-post
Telefon 48 84 15 77
Mobil 48 84 15 77